Vivaterra
Vivaterra

Vivaterra Ozellikler 1

Vivaterra Ozellikler 2

Mekanlarda “mükemmellik” deyince bundan yüzeysel şatafatı, gereksiz lüksü, görgüsüzce abartıyı anlayan profesyonelleri ve kullanıcıları bir yana bırakırsak, bu kavramın anlamı gayet açıktır: İnşaat kalitesi yüksek, her bakımdan güvenli, insana yaşam sevinci verecek bir mimari estetiğe sahip, konforu eksiksiz yaşam alanlarına kısaca “mükemmel mekanlar” diyebiliriz.

Vivaterra projemizle amaçladığımız da tam bu: Şehirden değil şehrin kargaşasından uzak, konfor ve keyif içinde yaşanacak, mükemmel mekanlar sunmak.

Anlatması bizden, yaşaması sizden!

Vivaterra Ozellikler 3

Kullanım amacı ne olursa olsun, mekanları mekan yapan birinci unsur, yapı kalitesinin düzeyidir. En son deprem yönetmeliğine uygun, su yalıtımlı betonarme radyal temel sistemi, C30 sınıfı hazır beton, 24 saat güvenlik, birinci sınıf malzeme, titiz ve özenli kaba ve ince işçilik…
Kısacası,

Vivaterra’nın yapı kalitesi su götürmez! İçiniz rahat, huzurunuz yerinde, bir ömür boyu yaşarsınız.

Vivaterra Ozellikler 4

Kullanım amacı ne olursa olsun, mekanları mekan yapan ikinci unsur, içinde yaşayacak, onu kullanacak olan insanların konforunun gözetilip gözetilmediğidir. 10 adet 135 m2, 20 adet 110 m2, 55 adet 66 m2, 4 adet 170 m2 dubleks, 4 adet 115 m2 dubleks, toplam 93 daire, malzeme kalitesinin yüksekliği, isçiliğinin özeni, kat planlarının rahat oturuma uygunluğu, kapanmayacak deniz ve göl manzarası (80 daire) ile Vivaterra konforunu size sonuna kadar yaşatacak.

Vivaterra Ozellikler 5

Kullanım amacı ne olursa olsun, mekanları mekan yapan üçüncü unsur, sosyal imkanlarla hayatın daha da kolay, zevkli ve güzel hale getirilip getirilmediğidir. Vivaterra’da yeşil alan oranı % 70. Yüzme havuzları, çocuk havuzu, çocuk oyun alanları, fitness salonu, saunaları, kafeteryasıyla Vivaterra’da hayat var.Ailenizle, yakınlarınızla, komşularınızla birarada geçirilecek anların güzelliğini, kapalı otopark, 16 dükkandan oluşan alışveriş merkezi ve 24 saat güvenlik sisteminden oluşan bir huzur ve güvenlik ortamı bütünlüyor.

Vivaterra Ozellikler 6

Kullanım amacı ne olursa olsun, mekanları mekan yapan dördüncü unsur, hele de İstanbul gibi bir metropolde, ulaşım kolaylığına ve şehrin önemli noktalarına yakınlığa sahip olup olmadığıdır. Vivaterralı olmak, Marmara sahil şeridinde kapanmaz deniz ve göl manzaralı dairelerde oturmak demektir. Vivaterra, Kadıköy metro durağına, Tuzla merkeze, yakın bir gelecekte faaliyete geçecek olan Medeniyet Üniversitesi, Robert Koleji ve Coşkun Koleji’ne 5 dk, Piri Reis, Denizcilik, Okan Üniversitesi’ne 10 dk mesafede… Kafkale spor tesislerinin yanıbaşında… Gispir Hastanesi, Tuzla Kaymakamlığı ve Tuzla Belediyesi’ne çok yakın…

Vivaterra Teknik Sartname

 1. GENEL:
  Kullanılacak tüm malzemeler Türk Standartları Enstitüsü onay belgesini haiz olacaktır ve aşağıda sayılan markalar hem arsa maliklerine ait dairelerde hem de müteahhide ait dairelerde aynen ve eksiksiz olarak kullanılacaktır. Teknik şartnamede belirtilmeyen hususlar mimari uygulama projelerinde detaylandırılarak isimlendirilecektir.
 2. BİNALAR:
  Bloklar (binalar) deprem yönetmeliğine uygun (projesine göre C30 hazır beton ve demir kullanılarak) betonarme radye temel yapılacaktır. Binalar yapı denetime tabi, dış cephe ısı izolasyonlu, arsa sahipleri ve müteahhidin mutabık kalacağı avan projedeki şekliyle giydirme (aluminyum cam kompozit, mantolama hazır sıva malzemelerden oluşan) dış cephe yapılacaktır. Çatılar kiremit şıngıl veya yalıtımlı teras çatı olacaktır. Çatıda asansör makine dairesi ve ortak teknik hacimler yapılacaktır. Bodrum katta, içinde yüzme havuzu, erkekler ve kadınlar için ayrı ayrı sauna, genel spor salonu, toplam hacimleri olan sosyal tesis yapılacaktır.
 3. PENCERELER:
  Dış cephe doğramaları aluminyum veya pvc olacaktır.
  Aluminyum ısı yalıtımlı Çuhadaroğlu; pvc’ler Pimapen, Plaspen veya Fıratpen 7000 serisi olacaktır.
 4. KAPILAR:
  Tüm iç kapılar arsa sahiplerinin onaylayacağı ahşap mobilya olacaktır.
 5. ELEKTRİK TESİSATI:
  Elektrik tesisatında kullanılacak tüm kablolar Hes, Pirelli, Siemens; anahtar, priz ve aydınlatma armatürleri Viko, Legrand marka olacaktır. Sigortalar Siemens, görüntülü diafon aygıtı, her bloğa kurulacak merkezi uydu çanak sistemi Next olacaktır. TV ve telefon hattı olacaktır. Elektrik kesintilerinde merdiven, asansör ve hidroforu çalıştıracak kapasitede jeneratör konulacaktır. Her bağımsız bölüm için bir adet klima tesisatı yeri, kabloları hazırlanacaktır.
 6. SIHHİ TESİSAT:
  Temiz ve atık su sistemlerinde kullanılacak tüm borular Vesbo, Fırat veya Dizayn marka; su muslukları, bataryalar ve armatürler ile taharet musluklarının tamamı ECA olacaktır. Lavabo ve klozetler ile küvet ve duş tekneleri ise Çanakkale veya Duravit marka olacaktır.
 7. ISITMA TESİSATI:
  Isıtma sisteminde kullanılacak tüm boru ve sair ilgili malzemeler Ferroli marka olacaktır. Arsa sahiplerinin dairelerine müteahhit tarafından takılacak kombiler dairelerinin alanlarına uygun kaloride ısı üretimi Ferroli, Baymak, Demirdöküm marka olacaktır. Panel radyatörler Ferroli veya Demirdöküm marka olacaktır.
 8. AHŞAP ZEMİNLER:
  Tamamı Moonloc marka laminant parke olacaktır.
 9. ISLAK ZEMİNLER:
  Yer ve duvar seramikleri Çanakkale marka birinci sınıf olacaktır. Yukarıda sayılan markaların dıflındakilerin kullanımında mutlak surette arsa malikleri temsilcilerinin yazılı onayı alınacaktır.
 10. RENK SEÇİMLERİ:
  Kullanılacak tüm kaplamalardaki renk ve desen uyumunda taraflar ortaklaşa karar alacaklardır.
 11. ORTAK MAHAL:
  4 kişilik ve CE şartnamesine uygun marka hidrolik asansörler, projesine uygun su sayaç kutuları, granit kat merdivenleri, aluminyum merdiven korkulukları, mermer veya granit duvar kat sahanlığı döşemesi olacaktır. Duvar (perdeler) saten alçı + saten, boya-duvar (tuğla) kaba sıva + saten alçı + su bazlı saten boya, konut daire numaraları ile elektrik tesisatı ve armatürleri yukarıda sayılan markalarda, Türk Standartları Enstitüsü onaylı ve birinci sınıf olacaktır.
 12. BİNA GİRİŞİ:
  Blokların etrafı projeye uygun donatım alanı düzenlemesi, sitenin büyüklüğünü yansıtır ve konseptine uygun aluminyum veya demir doğrama giriş kapısı, doğal granit kaplama ana giriş merdivenleri, aluminyum merdiven korkulukları, doğal granit kaplama giriş sahanlığı döşemesi, görüntülü diyafon, anahtarlı posta kutuları, elektrik tesisatı ve armatürleri, kartonpiyer ve harekete duyarlı sensörlü aydınlatma spotları ile ortak mahal ve ara elektriği spotları olacaktır.
 13. DAİRE-ANTRE:
  Döşeme şap (ort. 7 cm) + seramik (33×33 veya 25×33), laminant parke -duvar (perdeler) saten alçı + saten boya-duvar(tuğla) kaba sıva + saten alçı + saten boya. Daire dış kapısı tek merkezden kilitlemeli ve en az üç yönden saplamalı ahşap kaplamalı 100/200 çelik kapı, görüntülü diyafon, elektrik tesisatı ve armatürleri olacaktır.
 14. SALON:
  Döşeme şap (ort. 7 cm) + laminant parke-duvar (perdeler) saten alçı + saten boya, duvar (tuğla) kaba sıva + saten alçı + saten boya-tavan beyaz, denizlik Afyon beyaz mermer (3 cm kalınlığında), panel radyatör, kapı arsa sahipleri ile müteahhidin birlikte seçip onaylayacağı laminant yüzeyli kapı olacaktır. Kartonpiyer, elektrik tesisatı (tavan tesisatı + telefon girişi + tv girişi + 3 priz) olacaktır.
 15. ODALAR:
  Döşeme şap (ort. 7 cm) + lamine parke-duvar (perdeler) saten alçı + saten boya duvar (tuğla) kaba sıva + saten alçı + saten boya, tavan beyaz denizlik Afyon beyaz mermer (3 cm kalınlığında), panel radyatör. Kapı, arsa sahipleriyle müteahhidin birlikte seçip onaylayacağı kapı olacaktır. Kartonpiyer-elektrik tesisatı (tavan tesisatı + telefon girişi + tv girişi + 2 priz) olacaktır.
 16. MUTFAK:
  Döşeme şap (ort. 7 cm) + seramik (33×33 veya 25+33)- duvar (perdeler) saten alçı + saten boya-duvar (tuğla) kabasıva + saten alçı + saten boya-tavan beyaz-tezgah üstü granit, fırın arkası ve yanı dahil 60 cm yükseklikte seramik, mutfak dolabı (tarafların birlikte seçip onaylayacakları laminant), sıhhi tesisat hazır, tezgah, eviye, batarya, kapı, 90/210 Amerikan beyaz panel kapı, kartonpiyer, elektrik tesisatı ve armatürler birinci sınıf, sıhhi tesisat birinci sınıf olacaktır. Davlumbaz, ankastre fırın, ankastre bulaşık makinesi olacaktır.
 17. WC:
  Döşeme tabandan tavana seramik (33×33 veya 25×33)-lavabo tesisatı-alafranga klozet takımı ve rezervuarı. Kapı, arsa sahipleri ile müteahhidin birlikte seçip onaylayacağı laminant yüzeyli kapı olacaktır. Projesine uygun havalandırma penceresi, elektrik tesisatı ve armatürler olacaktır.

 • Telefon :
  0216 447 00 08-09
 • Faks :
  0216 447 00 22
 • email :
  info@demirliler.com.tr
 • Adres :
  Evliya Çelebi Mh. Rauf Orbay Cd. Aygün Sk. No:61/1
  Tuzla / İSTANBUL

İsminiz (*)

E-Posta (required)

Konu

Mesaj